Apie mus

Tarp 10 kartų pelniusių sertifikatą „Stipriausi Lietuvoje“ – ir gigantai, ir mažos įmonėsKredito biuro „Creditinfo“ finansiškai patikimoms įmonėms suteikiamam įvertinimui „Stipriausi Lietuvoje“ šiemet sukanka 10 metų. Tai yra ilgiausią istoriją turintis ir vienintelis visose Baltijos šalyse atpažįstamas verslo patikimumo sertifikatas. Per dešimtmetį teisę naudotis sertifikatu ir pagrįsti teigiamą finansinę reputaciją pelnė daugiau kaip 15000 Lietuvos įmonių. Sertifikatą teikiančio kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ sprendimu toks aukšto patikimumo ženklas suteikiamas bendrovėms, išsiskiriančiomis profesionaliu finansų valdymu – generuojančioms stabilias pajamas ir dirbančioms pelningai, laiku mokančioms mokesčius ir atsiskaitančioms su partneriais, neturinčioms skolų.

  
„Creditinfo Lietuva“ vadovas Aurimas Kačinskas teigia, kad patikimos įmonės vardą pelnyti gali ir didelės, kelis tūkstančius darbuotojų turinčios įmonės, ir mažos, kuriose dirba 2-3 žmonės. „Sertifikatas „Stipriausi Lietuvoje“ kasmet suteikiamas bendrovėms, kurios atsakingai vykdo įsipareigojimus darbuotojams, verslo partneriams, visuomenei ir valstybei, – teigia A. Kačinskas. – Mes nuolat analizuojame beveik šimtą kiekvienos įmonės rodiklių, todėl „Stipriausių Lietuvoje“ vardą suteikiame tik labiausiai patikimoms ir disciplinuotoms.“

Sertifikatas „Stipriausi Lietuvoje“ suteikiamas aukščiausius kredito reitingus turinčioms bendrovėms, įvertinus metinius veiklos rezultatus ir informaciją apie įsipareigojimų vykdymą. Kasmet tokių įmonių skaičius siekia iki 2,5 tūkst. A. Kačinsko teigimu, sertifikatas įmonėms svarbus tuo, kad tai yra nešališkas, objektyvus trečiosios šalies vertinimas, kuris pačiai įmonei ir jos darbuotojams suteikia daugiau pasitikėjimo savimi. „Daug metų tirdami įmonių vadovų nuomones pastebėjome, kad didžiausią naudą sertifikatas suteikia įmonėms, kurios plečia verslą, augina darbuotojų kolektyvą, ieško naujų partnerių, dalyvauja konkursuose, kreipiasi paskolų ar prašo atidėtų mokėjimų“, — sako kredito biuro vadovas.

Stipriausios Lietuvoje įmonės sugeneruoja 59 proc. metinės apyvartos ir net 77 proc. pelno

„Creditinfo Lietuva“ statistika rodo, kad kasmet tik kas ketvirta (28 proc.) įmonė atitinka griežtus sertifikavimo kriterijus. Tačiau tokiose įmonėse dirba daugiau kaip trečdalis (39 proc.) visų privataus sektoriaus darbuotojų. Ir būtent „Stipriausios Lietuvoje“ įmonės generuoja net 59 proc. visų šalyje veikiančių įmonių apyvartos bei uždirba net 77 proc. pelno.

Palyginti su įmonėmis, kurios neatitinka sertifikato kriterijų, „Stipriausios Lietuvoje“ vidutiniškai savo sąskaitas apmoka beveik 2 kartus greičiau nei kitos.

Daugiausia sertifikuotų įmonių veikia prekybos (26 proc.), paslaugų (23 proc.) ir statybos (17 proc.) sektoriuose. Tačiau „Creditinfo Lietuva“ vadovas pastebi, kad tarp stipriausiųjų įmonių patenka daug daugiau įvairių sričių atstovų – gamybos, žemės ūkio, projektavimo, transporto, renginių organizavimo, konsultavimo ir kitų sričių įmonių.

Stambi transporto įmonė Šiauliuose būtinai patikrina naujus verslo partnerius

Beveik 800 darbuotojų kolektyvui vadovaujanti transporto bendrovės „Transmėja“ vadovė Rima Braziulienė teigia, kad sertifikatą „Stipriausi Lietuvoje“ vertina kaip teisingai parinktos veiklos krypties patvirtinimą. Daugiau kaip 300 vilkikų parką valdančios ir 50 mln. Eur apyvartą pasiekusios įmonės direktorė teigia, kad partneriai pastebi įmonei suteikiamus sertifikatus ir šį faktą vertina kaip patikimumo garantą.

  
„Visais atvejais, kai pradedame bendradarbiauti su naujais verslo partneriais, būtinai patikriname jų finansinę reputaciją. Atsiradus sertifikatui „Stipriausi Lietuvoje“, tai galima daryti dar patogiau – patys pelnę tokį pripažinimą, suprantame, kad ir kitos sertifikatą turinčios įmonės atitinka patikimumo standartus“, – sako R. Braziulienė. Transporto ir logistikos paslaugas teikianti įmonė veikia nuo 1995 metų, o krovinius šiuo metu gabena į daugiau kaip 20 šalių.

Prabangių prekių namams importuotojai sertifikatas padeda pritraukti naujų partnerių

Naglis Nasvytis,  „Beola“ generalinis direktorius.
Naglis Nasvytis, „Beola“ generalinis direktorius.
Naglio Nasvyčio vadovaujamoje bendrovėje „Beola“, veikiančioje nuo 1993 m., dirba 12 darbuotojų, o įmonė visoje Lietuvoje žinoma kaip kokybiškų komforto prekių namams – TV ir garso įrangos, namų ir lauko baldų, interjero detalių – pardavėja. N. Nasvyčio žodžiais, įmonės misija – kurti namus, kurie teiktų gyvenimo džiaugsmą. Iš Danijos, Vokietijos, Austrijos, Italijos ir kitų šalių prekes importuojanti bendrovė nuolat bendrauja su užsienio partneriais, todėl sertifikatą „Stipriausi Lietuvoje“ tenka panaudoti patikimumui įrodyti. Daugiau kaip 27 metus sėkmingai veikiančios „Beolos“ vadovas teigia, kad ir patys, užmegzdami ryšius su naujais partneriais, tikrina jų patikimumą.

„Tiesioginių komentarų dėl mūsų pelnytų sertifikatų neteko girdėti, tačiau žinome, kad keliems partneriams mūsų turimi sertifikatai turėjo lemiamos įtakos priimant sprendimą dėl bendradarbiavimo“, – sako N. Nasvytis. Jo apibūdinimu, verslas yra lyg varžybos, o sertifikatas liudija, kad stabiliai ir garbingai rungtyniauti pavyksta jau daug metų.

Lukas Kondratas, „Lutex“ direktorius.
Lukas Kondratas, „Lutex“ direktorius.

Mažai įmonei sertifikatas praverčia greičiau įgyvendinant naujas idėjas

3 darbuotojus turinti modernių sprendimų bendrovė „Lutex“ ryšio tinkluose padeda įmonėms komunikuoti SMS žinutėmis, parkavime kuria automobilių numerių atpažinimo sistemas, o ant dviračių takų plečia elektrinio transporto tinklą. „Lutex“ veiklą pradėjo 2010 metais ir jau nuo 2011-ųjų kasmet pelno „Stipriausių Lietuvoje“ sertifikatą. Šiemet tokio pripažinimo sulaukė jau 10-ąjį kartą. Kasmet įmonės veikla pasipildo naujais sprendimais, kuriems įgyvendinti reikia pritraukti vis naujų partnerių.

  
„Turime daug idėjų ir siekiame jas įgyvendinti kuo operatyviau. Tačiau esame nedidelė įmonė, todėl sertifikatas „Stipriausi Lietuvoje“ įrodo mūsų atsakingą požiūrį į įsipareigojimų vykdymą, pagreitina partnerių apsisprendimą. Savo ruožtu, ir mes, prieš sudarydami sutartis didesnėms sumoms, visada patikriname būsimų partnerių finansinį patikimumą“, –  tvirtina Lukas Kondratas, „Lutex“ direktorius.Plačiau: https://www.vz.lt/finansai-apskaita/2020/09/09/tarp-10-kartu-pelniusiu-sertifikata-stipriausi-lietuvoje--ir-gigantai-ir-mazos-imones#ixzz6Yl6F6sfn

« Į sąrašą